15 kreativních nápadů pro Vaší svatbu

Co přijde za rok? Jaké budou trendy? Níže najdete 15 nápadů, trendů a myšlenek pro rok 2020. Tady jsou nápady, které by vám mohly pomoci proměnit Vaší “cool svatbu” až po “svatbu roku” (nebo desetiletí). Doufám, že vás tyto nápady inspirují.

1. Nechte se inspirovat uměním

Umění je letos velkým tématem na svatbách. Od pozvánek ve tvaru například gramofonové desky až po kreativní konstrukce na obřadních místech, kde se páry dívají do uměleckého díla.

2. Atrakce, které rozproudí Vaší svatební párty

Pokud chcete, aby vaše svatba byla noc, na kterou si vzpomenete nejen vy, ale i vaši hosté, zvažte, že všechny překvapíte něčím opravdu nečekaným. Můžete toho dosáhnout v jakémkoli měřítku, a tak si popovídejte s partnerem o tom, co má smysl pro vás, vaši svatbu a váš rozpočet. A nebojte se myslet mimo mísu: Od pronájmu skutečného ruského mobilního kola (ano, opravdu) až po najmutí speciálních účinkujících.

3. Staňte se filmovými postavami

Bez ohledu na váš svatební styl, zvažte něco trochu kreativnějšího (a možná i ležérnějšího). Svatby mohou být pojaty i v duchu Vašeho oblíbeného filmu. Například taková svatba “superhrdinů” může být určitě zajímavá.  Ať už zvolíte jakýkoliv styl, nezapomeňte to udělat s unikátním dress code, ale i výzdobou a různými detaily na svatbě. Je to příležitost, aby se vaši hosté cítili příjemně a natěšení na velký den, který přijde.

4. Vstupuje nová móda

Pokud chcete pobláznit dav, zapomeňte na bílé šaty. Jaký je lepší způsob, než jít proti davu a nenechat se stáhnout tou nejtradičnější svatební tradici všech? Jsou pryč dny pěkných pastelových barev. Místo toho se odvažte a vyberte barvu, která odpovídá vašemu svatebnímu motivu nebo pro vás něco znamená.

5. Ukryté fotografie uvnitř saka

Mimo vnější módní volby si chlapi také zosobňují svůj oděv skrytými úpravami. Viděl jsem už i ženicha, který měl na sobě sako, kdy v podšívce byly jeho zásnubní fotky.

6. Svatební brána, ale i hostina v centru květinového království

Vždycky mě nadchne, když mě pár řekne “děláme” netradičních slavnostní výzdobu. Pokud vytváříte jedinečný oltář nebo pozadí pro svůj obřad, věřte, že to bude působit nejen příjemně pro hosty, ale obohatí to i záběry na videu či fotografiích. Nebojte se zapojit větší kreativitu i do svatebního stolování. Nikdy nebylo k dispozici více dodavatelů, které se Vám o to dobře postarají.

7. Využít netradičních květin

Je čas se vzdát zelené a travních trendů z minulého roku. Můžete toho dosáhnout hraním s různými barvami a texturami. Pár materiálů, které dne jsou trendy? Genestra, gypsofila a orchideje phalaenopsis. A barvy: Odstín červené a růžové, ale také vzhled měkké modré pampas trávy, kurkumy nebo měkké žluté.

8. Obřadní brána s tapetou

Není tajemstvím, že tapety dokážou proměnit prostor doma – a stejné je to i při použití na svatbě. Na obrázku můžete vidět jak používají otisk na stěnách obřadního oltáře. Klidně buďte kreativní.

9. Výměna novomanželských slibů v soukromí

Chci vyzdvihnout jeden z oblíbených nových rituálů: Sdílení slibů v soukromí. Tohle je obzvlášť skvělé řešení, když nejste veřejný řečník (protože kdo je?) nebo pokud si chcete během obřadu vyměnit tradiční sliby. Také výměna slibů v soukromí vám dává více času soustředit se na partnera a vaši lásku.

10. Připijte si společně s hosty během obřadu

Tohle je další způsob, jak zapojit své hosty – a ne, nebavíme se o skupinové fotce. Místo toho udělejte něco jako tento pár, který si dal panáka společně s hosty během svého obřadu.

11. Vymyslete názvy jídelnímu, ale i nápojovému menu

Byli jste někdy v restauraci a řekli si, kdo ty názvy vůbec vymýšlí? Osobně jsem se setkal už s jedním a tím samým jídlem, ale v každé restauraci se jmenovalo jinak. Vytvořte si vlastní koktejlové menu, jídelní lístek, nápisy na baru a další. Nedržte kreativitu na uzdě a vymyslete si vlastní názvy. Rozjeďte to ve velkém ať hosti vidí, že svatbu máte zmáklou do posledního detailu. Hosty to nadche a i pobaví.

12. Barbershop či koutek pro úpravu vlasů a makeupu

Na dámských záchodcích je vždycky dlouhá fronta. Zpravidla každá žena na svatbě minimálně jednou vyrazí zkontrolovat svůj vzhled – upraví si vlasy, případně makeup. Najměte si profíky nebo si připravte pár touch-up stanic. Nemluvíme tu o plnohodnotném líčení, ale čerstvý lesk nebo kudrlinky jistě ocení každá žena – zvlášť když je poblíž fotokoutek. I takovej barber shop přímo na svatbě může být zajímavým zpestřením. Především pak u svatební párty. Pánové jsou obvykle odvážnější a ráno je výsledek může “mile” překvapit.

13. Fotokoutek jinak

Zapomeňte na všechny rekvizity a udělejte z toho spíš “moment” pro hosty. Připravte pro hosty elegatní, jednoduchý fotokoutek složený z disko koulí. Dává to všem šanci předvést svůj velký denní vzhled a pózovat způsobem, který je více “šik” a méně “laciný.”

14. Přehodnoťte umístění drobného překvapení pro hosty

Zpravidla na každé svatbě na stole vidím drobné překvapení pro hosty v podobě lahodné čokolády či domácí slivovičky. Často si při odchodu všimám toho, že ne všichni hosti si to své překvapení s sebou odnesli. V euforii celého dění si ho nevšimnou nebo zapomenou. Zkuste na to jít jinak. V každém z hotelových pokojů, kde hosty ubytujete zanecháte osobitou lahůdku (třeba tyhle pěkné čokolády). Myslím si, že to dělá pětihvězdičkový zážitek, i po skončení svatby.

15. Barevné dýmovnice

Hitem se staly i barevné dýmovnice. Vytvořte si úchvatné fotografie s průvodem svatebčanů, kteří drží dýmovnice a tvoří Vám to tak krásnou zbarvenou kulisu.

Sdílet

Mohlo by vás zajímat