11 nejlepších fotogenických míst v Praze

Za krásnými záběry nemusíme jezdit do zahraničí. Praha nabízí různá kouzelná zákoutí, které považuje řada svatebních kameramanů a fotografů jako ráj. Historické centrum Prahy je doslova klenotem nejen pro vášnivé architekty, ale bezpochyby i pro každého fotografa a kameramana.

1. Grébovka (Havlíčkovi sady)

Když opustíme turisty exponované centrum, můžeme se vypravit na svatební natáčení i do Havlíčkových sadů na Praze 2. Jsou známé také pod názvem Grébovka. Je to místo, které nabízí opravdu obrovské množství zajímavých zákoutí, které lze pro svatební nebo předsvatební natáčení využít.

Grébovka (Havlíčkovy sady) - Prague.eu

Svatební kameraman

2. Nový Svět

Malebný Nový Svět leží pod Pražským hradem a je považován za nejkrásnější místo v Praze. Je skrčený pod mohutnými hradbami a stranou veškerého ruchu. Říká se, že Nový Svět je nejzlatější z celé Prahy. Jeho chudí obyvatelé chtěli svou bídu vynahradit zlatými názvy domů.

3. Dripstone Wall – Vadštejnské Záhrady

Valdštejnská zahrada je překrásné místo. Tento park nabízí mnoho možnosti pro svatební nebo předsvatební a zásnubní natáčení. Jsou zde zelené i kvetoucí stromy, vysoké živé ploty, lavičky, obrubníky, schodiště, také jezírko a několik fontán. Možností pro natáčení je ve Valdštejnské zahradě mnoho.

Dripstone Wall

4. Radotínský most

Radotínský most překlenuje široké údolí Vltavy i Berounky, těsně před soutokem. Je to nádherná stavba, hlavně při pohledu zespodu. Mezi mohutnými betonovými sloupy vede cesta, ke které není problém dojet i autem. Vede od silnice z Prahy do Radotína a zaparkovat můžete hned u sjezdu ze silnice, nebo se dá dojet autem přímo pod most.

5. Karlův most

Karlův most je jedno z nejnavštěvovanějších míst Prahy. Denně po něm projdou desítky tisíc turistů. Jediná část dne, kdy na něm pořídit svatební fotografie s neopakovatelnou atmosférou je brzy ráno, nejlépe při svítání.
Na Karlův most se po pěti letech vrátí sousoší sv. Františka

6. Trojský most

Další nádhernou novou stavbou je i most v pražské Troji. Své kouzlo má zejména v noci, kdy je naprosto úžasně osvětlený. Doporučuji tam ale nechodit fotit sám, nejenže nemají Holešovice zrovna nejlepší pověst, pro pěkný záběr je potřeba chodit do hodně zapadlých, neosvětlených míst. To poslední co chcete je, abyste vlezli v 11 večer nějakému feťákovi do skrýše a ten vás okradl o výbavu v ceně auta.

petr-vocelka-trojsky-most

7. Staré Město

Staré město je poměrně velká lokalita, která nabízí překrásná, romantická a tajemná zákoutí starých uliček. Nechybí zde ani podloubí, kamenné stěny kostelů, skleněné výlohy luxusních obchodů, zahrádky a podobě. I zde, ve Starém městě pražském platí, to co u Karlova mostu. Nejkrásnější svatební záběry zde lze pořídit brzy ráno, kdy je město prakticky liduprázdné.

Stare Mesto Old Town, Prague, Czech by Wekwek

8. Nábřeží

Řeka Vlatava, která protéká centrem města nabízí také řadu míst, kde lze pořídit krásné svatební video. Kromě vodní hladiny, mohou být na svatebních záběrech jako kulisa také překrásné bílé labutě, v pozadí slavné pražské památky a podobně. Na nábřeží je možné se vypravit natáčet prakticky kdykoliv v průběhu dne. Ovšem nejkrásnější svatební video vzniká při svítání nebo při západu slunce.

9. Letná

Letná je poměrně velké území, ze kterého se otevírají krásné pohledy na historické centrum Prahy. Jedno z nejkrásnějších míst je u Hanavského pavilonu. Odsud se nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na město, řeku Vltavu a její mosty.

Letna Park: The Best Views of Prague - Czech by Jane

10. Okolí Pražského hradu

Samotný areál Pražského hradu je také možné využít pro svatební natáčení. Doporučuji vyhnout se hlavním turistickým návštěvnickým hodinám. To znamená od 9 do 16 hodin. V té době je navíc vstup do areálu Hradu hlídaný bezpečnostními kontrolami. Po sedmnácté hodině se areál značně vyprázdní, takže na svatebním videu nebudou překážet davy turistů.

11. Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada na Malé Straně. Ačkoliv je na přímé spojnici mezi Karlovým mostem a Pražským hradem, je většinou turistů opomíjená. Její vstup je totiž skrytý za dlouhým průjezdem do vnitrobloku. Jakmile do Vrtbovské zahrady vstoupíte, ocitnete se v barokním skvostu. Dokonale udržovaný park, krásné barokní sochy, majestátní schodiště, jezírka, kvetoucí záhony a úžasný výhled na Pražský hrad, kostel sv. Mikuláše a Staré město.

Kudy z nudy - Vrtbovská zahrada - nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Autor fotografií: Petr Vocelka

Sdílet

Mohlo by vás zajímat