8 originálních svatebních her, které pobaví

Způsobů jak zabavit hosty je spousty. Klasický kvíz se zvedáním bot nebo hru na královský kočár ale pravděpodobně svatebčané hráli už několikrát. Pokusil jsem se dát dohromady ne příliš známé a okoukané svatební hry pro inspiraci.

1. Lovci předmětů

 1. Posaďte hosty do řady vedle sebe na židle (10 židlí)
 2. Moderátor vyzve zúčastněné, aby přinesli například pěti korunu. Všichni musí co nejdříve sehnat předmět (od kohokoliv) a posadit se zpátky na místo.
 3. Moderátor v každém kole odebere jednu židli a tím zaručí, že vypadádá ten, který předmět nesehnal nebo ho předběhli všichni ostatní. (Co mají přinést je na Vaší kreativitě, přesto ale dám pár tipů: naušnici, klíče od auta, kravatu, hodinky, zapalovač)

2. Pytel plný zábavy

Tato hra není pro každého, v pozdních hodinách ji ale oceníte. Odehrává se na parketu a stačí vám k ní jen pytel plný vtipných rekvizit a oblečení.

 1. Nachystejte si pytel a dejte do něj různé vtipné věci, které doma najdete – paruky, staré oblečení, bryndáky, čepici s rolničkou, pruhované podkolenky nebo třeba indiánskou čelenku. Nápadům se meze nekladou.
 2. Hru začněte hrát, když je na parketu nejvíc lidí. Pusťte hudbu a během tance nechte mezi svatebčany pytel kolovat.
 3. Vždy, když přestane hrát hudba, zábava začíná – ten, u koho se pytel zastavil, musí v něm zalovit a vytáhnout si první věc, která mu přijde pod ruku. Přehrabování je zakázáno. Vylovený kousek si daný člověk oblékne na sebe.
 4. A jede se dál – pusťte hudbu, předávejte pytel, písničku stopněte a nechte nového šťastlivce vylosovat další módní kousek. A tak pořád dokola.

3. Cesta vajíčka

Nevěsta dostane vařené vajíčko a jejím úkolem je protáhnout jej ženichovými kalhotami z jedné nohavice do druhé a to co nejrychleji. Základem je, že jí namluvíte, že se jedná o syrové vejce (ačkoliv jste jej samozřejmě předem uvařili). Hru lze osvěžit např. soupeřkami ve formě dalších dvou dam s partnery, kteří s nevěstou současně soutěží.

4. Poznávání věcí poslepu

Svědkyně (nebo jiná zodpovědná osoba) odvede nevěstu za dveře, kde jí zaváže šátkem oči (tak aby neviděla).
Mezi tím se na taneční parket seřadí skupina mužů (5-6 postačí) a každý dostane do ruky nějaký předmět.

Jakmile jsou muži připravěni a drží předmět v rukou (doporučuji, aby každý měl ruce v jiné poloze – natažené, upažené, pokrčené atd.), svědkyně dovede nevěstu před ně a ona po slepu hledá nejdříve ruce a pak hádá jaký předmět muž drží.
Soutěžní předměty vybírejte s rozvahou – nic složitého a ideálně vše, aby dvojsmyslně připomínalo pánské přirození.
Použít můžete tedy např: pumpičku na kolo, deštník, šroubovák, vařečku, okurku a jako poslední stojí v řadě manžel, který drží v rukou pořádnou klobásu. (ne vychlazenou z lednice!!!)

5. Popelky

Hra určená pro pány a dámy. Dámy si sundají boty (obě – aby to nebylo tak jednoduché),a každý z pánů si vylosuje jednu ze sundaných bot. Poté začíná běžet časový limit, během kterého je úkolem pánů najít tu správnou popelku, které střevíček padne (a nejlépe je samozřejmě její!).

6. Písmena

Svatebčané se rozdělí na několik týmů. Z klobouku vylosujete se písmeno (např. „M“) a jednotlivé týmy Vám ve stanoveném limitu musí na určení místo přinést co nejvíce věcí, jejichž název začíná na vylosované „M“. Například: Malování, misku, nebo minci. Počítá se vždy jeden kus (nikoliv deset naběraček). A je také dobré stanovit maximální rozměry, aby vám hosté v zápalu boje nenosili na místo třeba „matrace“. Doporučujeme proto stanovit velikosti předmětů, které lze položit na stůl.

7. Závody prasátek

Nebojte se, živá prasátka na svatbu shánět nemusíte. Pořádnou zábavu si totiž užijete i s těmi plyšovými. Tedy pokud sežeňte taková plyšová zvířátka, která jsou na baterky a po natažení chodí. Nechť dostihy započnou:

 1. Najděte mezi svatebními hosty deset nadšenců a každému přidělte vlastní chodící zvířátko, označené barevnou stuhou – ať si svého „koně” závodníci poznají.
 2. Na stole nebo na zemi připravte dráhu – jednotlivé cestičky oddělte třeba kartonem, ať se zvířecí závodníci nepletou vzájemně do cesty.
 3. Vypište sázky, čí prasátko bude v cíli jako první, a vyzvěte svatebčany, ať sází na své favority.
 4. Už nikdo nepřihazuje? To je čas na odstartování závodu. Nechte „majitele” chodících chlupáčů, ať si je vezmou do rukou, natáhnou je a jakmile závod odstartujete, každý postaví prasátko do své dráhy.
 5. Na závěr vyplaťte výhru těm, kteří si vítěze tipli správně. Zbytek peněz propadá ve prospěch nevěsty a ženicha.

8. Závody v pojídání dortu

Uprostřed parketu připravte stůl, talíře s dortem a ubrousky. Vyzvěte dobrovolníky, aby přišli ochutnat váš svatební dort netradičním způsobem. Vyhrává ten soutěžící, který sní svůj kousek dortu první. Ale pozor – bez pomoci rukou.

Sdílet

Mohlo by vás zajímat