Chlouby Česka. Nejzajímavější hrady a zámky pro Váš svatební den u nás.

Česko nabízí spousty krásných míst o kterých mnohdy ani svatebčani vůbec neví. Připravil jsem pár tipů na kostely, hrady či zámky, které by Vás mohli zaujmout. A pokud víte o nějakém krásném místě i Vy, klidně mi napiště.

1. Schwarzenberská hrobka v Třeboni

Bezesporu na prvním místě u mě zvítězila Schwarzenberská hrobka v Domaníně v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se poblíž katastru Třeboně II v třeboňském parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí.

2. Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře

Chrám svaté Barbory, klenot pozdní gotiky, je nepřehlédnutelnou dominantou města. Právě u něj doporučují místní začít prohlídku města, pokochat se z terasy sousední kaple Božího těla pohledem na město a do údolí říčky Vrchlice.

3. Pravoslavný chrám svatého Vladimíra

Chrám svatého Vladimíra v Mariánských Lázních je jedním z pravoslavných chrámů lázeňského trojúhelníku – Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně.

4. Kostel Navštívení Panny Marie (Poštorná)

Kostel Navštívení Panny Marie v Břeclavi-Poštorné je novogotický farní chrám postavený v letech 1895–1898, dominanta městské části a jedna z hlavních stavebních atraktivit celé Břeclavi.

Sdílet

Mohlo by vás zajímat